Užduoti klausimą ekspertui

Straipsniai

Dažnai skauda galvą ar kamuoja migrena? Nepatikėsite, bet gydyti gali tekti visai ne galvą!
Kaskart, kai užklumpa galvos skausmas, dauguma mūsų griebiamės skausmą malšinančių vaistų arba stengiamės ramiai palaukti, kol skausmas pats savaime praeis. Tačiau ar dažnai mes susimąstome, kokia yra tikroji mūsų skausmo priežastis? 
Norint išlaikyti reikiamą vandens kiekį organizme, reikia „apgauti“ gamtos dėsnius?
Vasara asocijuojasi su karščiu, o kur karštis – ten ir vandens trūkumas. Vienas iš suprantamiausių vandens trūkumo ženklų yra troškulys. Troškulys  pasireiškia  organizmui praradus mažiau nei 1% vandens. Didesnis nei 2% vandens trūkumas vadinamas dehidratacija – sutrinka normali fiziologinė veikla. Netekus 10% vandens, atsiranda negrįžtamų pakitimų: trūkinėja oda, įdumba akių obuoliai, sutrinka rega, prasideda traukuliai gerklėje, vystosi anurija (inkstai neišskiria šlapimo), silpsta protas. Netekęs 21% vandens  žmogus miršta. Fiziologiniam vandens poreikiui palaikyti per dieną turime išgerti apie 2 l natūralaus vandens.
Nesveiko pastato sindromas gali baigtis rimta liga
Apie tai, ką valgome, pastaruoju metu susimąsto vis daugiau žmonių. Tačiau kuo kvėpuojame – susimąsto ne kiekvienas. Juk šiuolaikinis žmogus didžiąją laiko dalį (80–90 proc.) praleidžia uždarose biuro patalpose. Ekologų vertinimu, patalpų oras gali būti net 4–6 kartus labiau užterštas nei išorės.
Akių skausmas gali signalizuoti apie rimtą ligą
Paraudusios, pavargusios akys, skausmas, perštėjimas, niežėjimas, svetimkūnio jausmas akyse, rytais traiškanojančios akys, suprastėjęs regėjimas – atpažįstate save?
Ar visada blogas regėjimas reiškia, kad Jums tikrai reikia akinių?
Kiekvienas mūsų nors kartą gyvenime esame lankęsi pas akių gydytoją ir tikriausiai dažnam tai pažįstama situacija: vizito metu konstatuojamas faktas, kad rega pablogėjo ir išrašomi akiniai. Tai ypač aktualu žmonėms, dirbantiems su kompiuteriu.

Užduoti klausimą ekspertui

Jei mūsų interneto svetainėje nerandate atsakymo į sau rūpimą klausimą apie akių sveikatą, čia jūs galite pateikti savo klausimus ir jie bus perduoti šios srities ekspertams. Pasistengsime atsakyti per 3 darbo dienas.
Klausimas sėkmingai išsiųstas
Nepavyko išsiųsti