Užduoti klausimą ekspertui

Sausų akių sindromasKiekvieną dieną akys išskiria apie 400 ašarų lašų. Juose yra didelė maistinių medžiagų, vitaminų, deguonies, mikroelementų, fermentų ir antikūnų įvairovė. Vis sumirksint, ašarų sluoksnis uždengia viršutinį akies paviršių ir sukuria 0,01 mm storio ašarų plėvelės apsaugą. Nors ji plonytė, vis tiek atlieka kelias labai svarbias funkcijas: drėkina, apsaugo, tiekia maistines medžiagas ir veikia kaip refraktorius.

Sausų akių sindromas atsiranda tada, kai akys gamina per mažai ašarų ir pažeidžiama apsauginė plėvelė (apsauginės plėvelės sudėtyje nėra pakankamo kiekio kai kurių komponentų, tokių kaip lipidai) ir padidėjęs vandens garavimas negali užtikrinti visapusės akies paviršiaus apsaugos.

Akių paviršius tampa sausas ir išsivysto uždegimas, sukeliantis labai nemalonius pojūčius. Sausų akių sindromu moterys serga dažniau, bet juo gali sirgti ir bet kokio amžiaus vyrai. Ši liga padažnėja senstant. Sausų akių sindromas yra uždegimas. Jis prasideda dėl per mažo organinių molekulių (osmoprotektorių) kiekio ašarų plėvelėje. Šios dalelės apsaugo akies ląsteles nuo išsausėjimo.

Logiškiausias ir paprasčiausias būdas sustabdyti akies paviršiaus uždegimą – apsaugoti akies paviršių natūraliais osmoprotektoriais, juos tiesiog lašinantis. Paprastas akies drėkinimas be osmoprotektorių tik laikinai padeda sumažinti simptomus.

 

Kodėl atsiranda sausų akių sindromas?
Simptomai
Rizikos veiksniai

Užduoti klausimą ekspertui

Jei mūsų interneto svetainėje nerandate atsakymo į sau rūpimą klausimą apie akių sveikatą, čia jūs galite pateikti savo klausimus ir jie bus perduoti šios srities ekspertams. Pasistengsime atsakyti per 3 darbo dienas.
Klausimas sėkmingai išsiųstas
Nepavyko išsiųsti