Užduoti klausimą ekspertui

Apie Optive

1. Vandens deficito sukeltas sausų akių sindromas. 

Sausų akių sindromas gali atsirasti dėl pakitusios ašarų gamybos ar suintensyvėjusio ašarų nugaravimo. Hiperosmotiškos, arba koncentruotos, ašaros (kuriose mažai vandens, bet didelis kiekis druskų, baltymų ir kt.) sutrikdo akies paviršiaus ląstelių membranų laidumą. Veikiant tokioms ašaroms, kad būtų palaikyta pusiausvyra tarp tarpląstelinių skysčių, iš ląstelių difunduoja vanduo. Dėl to akies paviršiaus ląstelės išsausėja, pažeidžiamos jų membranos ir sutrikdoma baltymų funkcija saugoti akies paviršių (šaltinis www.vlmedicina.lt).
 
Vandens deficito sukeltam sausų akių sindromui gydyti reikalingas dvejopas gydymo mechanizmas (akių lašai Optive arba Optive Fusion)drėkinimas ir sutepimas drėgmės ragenos epitelio ląstelėse atkūrimas (osmoprotekcija).
 
 
1 pav. Iliustruotas dvejopas sausos akies gydymo mechanizmas

Optive akių lašų poveikis dvejopas: jis ir drėkina, ir veikia ligos išsivystymo eigą. Akies paviršiaus drėkinimą užtikrina preparato sudėtyje esanti karboksimetilceliuliozė (KMC) ir glicerolis, o osmoprotekciją gerina neutraliosios dalelės – L-karnitinas ir eritritolis.

Optive pranašumas – tai, kad šie akių lašai sustabdo ligos vystymąsi, t. y. neleidžia įsibėgėti uždegimo procesui. Tai itin svarbu. Taigi ši medicinos priemonė veikia ir ligos simptomus, ir jos priežastį. Tai vienintelis preparatas sausų akių sindromui gydyti, turintis žmogui neutralių dalelių ir dėl to galintis apsaugoti ląsteles nuo streso ir žūties hipertoninės ašaros aplinkoje, mažinantis uždegimo procesus ir skatinantis visavertės ašaros gamybą.Lašinant Optive akių lašus nuolat, osmoprotekcija nenutrūksta, todėl ląstelės nebepatiria streso, natūraliai sintetinamos sveikos bei visavertės ašaros ir taip išvengiama akių sausumo.


Optive Fusion akių lašų sudėtyje papildomai yra hialurono rūgšties – stipriausiu drėkinimu ir regeneracija pasižyminčio polimero-lubrikanto. Hialurono rūgštis kartu su karboksimetilceliulioze sukuria patvarų junginį, kuris ant akies paviršiaus sudaro dvigubą apsauginę plėvelę,  24 valandas saugančią akies paviršių nuo vandens nugaravimo. Optive Fusion akių lašuose kaip ir Optive sudėtyje yra žmogaus ašarų osomoprotektorių, kurie saugo akies paviršiaus ląsteles nuo dehidratacijos (vandens praradimo).
 


2. Lipidų deficito sukeltas sausų akių sindromas.
 
Dėl riebalinio sluoksnio sutrikimų ašarų plėvelė greičiau nugaruoja, o tai ir yra viena dažniausių sausų akių priežasčių. Pastebėjus šiuos simptomus: akių diskomfortas, paraudimas, ašarojimas, deginimo pojūtis ir neryškus matymas vertėtų susirūpinti. Nors šis sutrikimas yra lėtinis ir progresuojantis, jį pastebėjus ankstyvojoje stadijoje galima kontroliuoti kartu su Optive Fusion akių lašais.


   
Sprendimas lipidų deficito sukeltam sausų akių sindromui gydytiakių lašai Optive Plus.
 
Optive Plus lašai greitina akies paviršiaus regeneraciją ir išsiskiria svarbiu osmoprotekciniu poveikiu.
 
Be to, jis kartu sutvirtina apsauginį riebalinį ašarų sluoksnį, dėl ko ašarų plėvelė ilgiau išlieka nesutrūkusi net ir rečiau mirksint. Optive Plus akių lašų sudėtyje yra ricinos aliejaus – nuo seno natūralioje medicinoje naudojamos priemonės akių uždegimams gydyti, blakstienų augimui skatinti. Ricinos aliejaus riebalų rūgštys labai panašios į žmogaus ašarų riebalų rūgštis, todėl, sulašinus lašų Optive Plus, ricinos aliejus greitai patenka į ašarų viršutinį sluoksnį ir, lengvai įsiterpęs tarp žmogaus ašarų lipidų, jį sutvirtina.

Daugiau apie Optive: www.optive.eu;

Allergan Baltics kontaktai: info.baltics@allergan.com, +370 5 2195972 


 

Užduoti klausimą ekspertui

Jei mūsų interneto svetainėje nerandate atsakymo į sau rūpimą klausimą apie akių sveikatą, čia jūs galite pateikti savo klausimus ir jie bus perduoti šios srities ekspertams. Pasistengsime atsakyti per 3 darbo dienas.
Klausimas sėkmingai išsiųstas
Nepavyko išsiųsti